До вживаних товарів часто прийнято ставитися негативно. Мовляв, це є сумнівним і навряд чи можна знайти гідну річ. Почасти така думка виправдана. З іншого боку, між новим та використаним немає великої різниці, якщо пристрій справний і немає передумов до поломки. У цій статті йтиметься про те, як перевіряти вживані ноутбуки перед покупкою.
У яких випадках знадобиться старий ноутбук
Не секрет, що високотехнологічні пристрої коштують досить дорого. А у житті буває всяке. Наприклад, особистий ноутбук зламався, А потреба в ньому вкрай висока.
Саме в таких випадках на допомогу приходять уживані ноутбуки. Вони мають такі переваги:
- Невисока вартість.
- Якість може виявитися не гіршою за нові.
Звичайно, що були у використанні пристрої - це нерідко кіт у мішку. Але якщо з розумом підійти до перевірки ноутбука, то є можливість знайти непоганий варіант.
Що перевіряти у ноутбуці
Комп'ютери – складна річ. Тому навіть нові пристрої варто купувати зі спеціалістом. У зв'язку з цим головна рекомендація - вибирати уживаний ноутбук за допомогою знаючої людини. Якщо такого не знайшлося, то доведеться спиратися на власні сили, а також на наступні поради:
- Візуально оглядати ноутбук щодо наявності тріщин, сколів та інших механічних несправностей.
Спочатку необхідно вивчати пристрій візуально. Адже ймовірність того, що старий ноутбук падав чи вдарявся, досить висока. Це, своєю чергою, здатне викликати пошкодження материнської плати, де внаслідок механічних пошкоджень можуть з'явитися невеликі тріщини. А оскільки розібрати ноутбук та перевірити материнську плату не вийде, то важливо уважно розглядати поверхні з усіх боків.
- Завантаження операційної системи
Вдале завантаження Операційної системи говорить про те, що можливість справного робочого ноутбука дуже висока.
- За допомогою фону різного кольору розглядати екран, щоб переконатися у відсутності битих пікселів.
Також потрібно перевіряти екран. Наслідки механічної поломки там можуть бути помітні. Варто гортати на моніторі зображення різних кольорів. Дисплей повинен бути чистим, ніяких точок, плям та мерехтіння. Також перевірити матрицю на наявність битих та залиплих пікселів допоможуть спеціалізовані програми, наприклад, IsMyLcdOK, UDPixel, InjuredPixels та інші.
- Використовуйте різні програми діагностики для тестування основних компонентів комп'ютера.
Основу перевірки складає тестування ноутбука за допомогою програм діагностики. Їх досить багато. Перевіряється процесор, материнська плата, драйвера, оперативна пам'ять, аудіо та відеокарти. Також дається інформація про температуру пристрою, а також загальний час роботи. Якщо все добре, програми дадуть про це знати.
- Еверест – програма для діагностики та тестування системних параметрів та апаратного забезпечення комп'ютера;
- SpeedFan – програма для контролю температури СРU та швидкості обертання кулера;
- ASUS SmartDoctor – аналіз та моніторинг материнської плати від компанії ASUS;
- центральний процесор-Z - Показує докладну інформацію про комп'ютер;
- GPU-Z - Програма для отримання інформації про відеокарту.
- Перевіряти роз'єми, дисковод, клавіатуру та наявність звуку.
Важливим буде переконатися, що роз'єм для навушників, зарядного пристрою, Інтернет-кабелю та USB працюють справно. Інакше використання пристрою буде неповноцінним. Перевірити клавіатуру можна увімкнувши будь-який текстовий редактор. Дисковод перевірте як на читання, так і на запис.
- Перевірка акумулятора.
Як показує практика в більшості вживаних ноутбуків, акумулятор або погано тримає заряд, або не тримає зовсім. Протестувати батарею ноутбука можна за допомогою спеціальних програм, таких як Battery Care або штатна утиліта Windows.
Якщо в ході огляду та тестування вживаного ноутбука були виявлені несуттєві недоліки, то це послужить непоганим приводом поторгуватися і збити ціну. Якщо дефекти суттєві, то від покупки краще відмовитися, оскільки ремонту комп'ютера найближчим часом не уникнути.
Дотримуючись описаних вище правил перевірки, у вас є всі шанси придбати недорогий справний ноутбук, який прослужить не один рік при належному зверненні.