Заміна матриці ноутбука у Харкові

Викликати фахівця

заміна матриці ноутбука у Харкові

Рідкокристалічна (LSD) матриця є основною частиною екрану ноутбука. Її призначення – відтворювати графічну інформацію у певному діапазоні кольорів та роздільній здатності (пікселях).

Конструкція матриці складається з двох великих еластичних листів, що складаються з багатьох осередків, а між цими листами знаходиться РК-розчин. Рідкокристалічний екран має інвертор, до якого підключається підсвічування: лампове або світлодіодне. Кріплення матриці проводиться за допомогою болтів усередині кришки та щільно накривається рамкою. Підключення до материнської плати на корпусі здійснюється за рахунок спеціального шлейфу через петлі ноутбука.

Купуючи ноутбук, кожен власник повинен розуміти, що це річ тендітна і вимагає дбайливого звернення та догляду. Хоча габарити ноутбука набагато менші за стаціонарний комп'ютер, проте вартість ремонту ноутбука може бути чималою.

Так

Матриця в ноутбуці - одна з найважливіших компонентів ноутбука, вона ж і найтендітніша і сприйнятлива деталь. І хоча вона зроблена досить якісно і надійно, при будь-якій серйозній поломці її необхідно змінювати, тому що відновленню вона не підлягає. До основних несправностей екрана ноутбука можна віднести механічні пошкодження та виробничий шлюб. Порушення виведення зображення на екран не завжди говорить про поломку матриці, тому спочатку потрібно зробити діагностику. За основними ознаками можна зрозуміти загальну картину проблеми та визначити, яким елементам ноутбука потрібна заміна чи ремонт.

Основні показники несправності матриці ноутбука та інших вузлів монітора

 1. Механічні пошкодження: придавили великою вагою або випадково сіли на ноутбук, притиснули в транспорті, впустили, зачинили кришку, не прибравши предметів з клавіатури і т.д. і т.п. Тому якщо на екрані ноутбука з'явилися тріщини та плями, потрібна заміна матриці, ремонту вона не підлягає.
 2. Щоденні сліди експлуатації ноутбука: подряпини на екрані, невеликі тріщини, биті пікселі, чорні плями, засвіти. На роботу ноутбука такі дефекти не впливають, але варто запустити іграшку чи фільм, як ці дефекти починають заважати та дратувати.
 3. Відсутнє зображення на екрані. Ця проблема може мати ряд причин, справа може бути в шлейфі, матриці, материнській платі, відеокарті, неполадки в системі світлодіодного підсвічування. Тут без діагностики в сервісному центрі не обійтися.
 4. Спотворення зображення: смуги та артефакти на дисплеї ноутбука можуть свідчити про несправність матриці, але це може говорити про проблему у відеочіпі або шлейфі. Виявити причину несправності допоможе діагностика.
 5. Ефект Північного сяйва на екрані ноутбука – вертикальні смуги з хаотичним зміною колірної палітри. При натисканні на дисплей з'являються горизонтальні кольорові смуги у центрі. Ця проблема відноситься до шлейфу матриці, після його заміни всі дефекти зникають.
 6. Червона брижами на екрані. Дане пошкодження може говорити про проблему в матриці, так само можливе порушення з'єднання з материнською платою.
 7. При запуску з одного боку дисплея картинка відображається нормально, а з іншого боку – різнокольорові смуги або взагалі немає зображення. Ремонт неможливий, потрібна заміна матриці.
 8. Періодичне мерехтіння зображення може говорити про проблему у шлейфі. Шлейф потрібно замінити.
 9. Інверсія кольорів (негативне зображення). Відразу після включення ноутбука спостерігається збій передачі кольору на дисплеї, тобто чорний колір стає білим, синій - жовтим і назад. Ця проблема говорить про повне пошкодження матриці та необхідність її заміни. Якщо до завантаження системи кольори відображаються нормально, то ця проблема може бути викликана вірусами всередині операційної системи, або некоректними відеодрайверами.

розбита матриця

Методи самостійної діагностики матриці ноутбука

Рекомендуємо скористатися порадами наших фахівців, які дозволяють без особливих зусиль і спеціального обладнання розібратися в характері пошкодження та шляхах усунення несправностей.

 • Якщо під час запуску ноутбука дисплей залишається чорним, підключіть зовнішній монітор до ноутбука. Якщо зображення з'явилося, значить з відеокартою все нормально і проблема у матриці чи шлейфі.
 • Причиною появи чорного екрана може бути зміна налаштувань BIOS. У цій ситуації допоможе скидання налаштувань BIOS на заводські.
 • Відсутність зображення може бути наслідком, що материнська плата не бачить оперативну пам'ять. Розібратися в цій ситуації допоможе переустановка модуля оперативної пам'яті.
 • Відсутність зображення може говорити про вихід із ладу системи підсвічування матриці. Посвітліть ліхтариком на екрані, якщо зображення проглядається, значить проблема підсвічування. Широко поширена проблема, вирішується ремонтом чи заміною ламп підсвічування.
 • При появі плаваючих ушкоджень матрицю рекомендується перевірити на вигин і скручування. Цей метод вимагає високої обережності. Якщо при невеликому згині зображення змінюється, то матрицю потрібно замінити.
 • Зміна зображення під час відкриття та закриття кришки ноутбука говорить про проблему в шлейфі матриці.

ремонт корпусу ноутбука

Звичайно ж, повну картину несправності можуть з'ясувати тільки в сервісному центрі після діагностики, але розуміння загальної картини допоможе у вирішенні планування бюджету. Все-таки це різні речі за вартістю: усунути проблему в шлейфі матриці або заміна матриці або відеокарти.

Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою або просто виникли питання щодо матриці ноутбука, зв'яжіться з нами! Наші консультанти будуть раді допомогти.

Ми працюємо по всіх районах міста Харкова: Холодна Гора, Салтівка, Олексіївка, Центр, Гагаріна, ХТЗ, Одеська, Нові будинки. А також області: Мерефа, Південний, Буди, Нова Водолага, Високий, Покотилівка, Пісочин. По всій Україні через транспортну компанію Нова Пошта.

Ми спеціалізуємося на ремонті таких брендів: Apple, Samsung, Lenovo, Acer, Asus, Sony, LG, Dell, HP, Panasonic, Xiaomi, Impression, Toshiba, eMachines, Compaq, Fujitsu, Siemens, Gateway, Alienware, IBM, MSI, VAIO, DEXP, DNS і інші моделі.

Вартість основних робіт при несправності матриць ноутбуків у нашому сервісному центрі у Харкові:

Діагностикабезкоштовно
Заміна матриці55 - 180
Заміна петель матриці 90 - 350
Заміна шлейфу60 - 350
Відновлення шлейфу170 - 580
Заміна \ відновлення лампи матриці230 - 680
Заміна\установка SMD-роз'єму170 - 520
Відновлення петель матриці85 - 690
Пайка SMD-компонентів83 - 345
Розбирання\складання корпусу ноутбука95 - 480

Телефонуйте (095) 061-58-93. Ми проведемо безкоштовну діагностику Вашого ноутбука, а також запропонуємо оптимальне рішення ціна - якість.

Викликати фахівця