Чистка ноутбуків від пилу у Харкові

Викликати фахівця

Мабуть, кожен другий власник ноутбука вважає, що чищення ноутбука від пилу є процедурою не обов'язковою та не важливою. Однак це помилка! Вже через рік з моменту покупки ноутбука всередині нього накопичується достатня кількість пилу, який згубно впливає на роботу пристрою. Під поняттям «пил» прийнято мати на увазі: шерсть тварин, волосся, крихти, будівельні крихти, частинки людського епідермісу та інше дрібне сміття, що потрапляє всередину через систему охолодження ноутбука. Саме надмірне скупчення пилу є одним із головних факторів, що призводять до поломки ноутбука.

У цій статті ми розберемося, чому пил має такий згубний вплив на нашу техніку.

Чищення від пилу та сміття

Чищення системи охолодження від пилу

Вся справа в системі охолодження ноутбука, саме вона відповідає за відведення гарячого повітря від центрального процесора, відеокарти та інших вузлів комп'ютера. Принцип роботи системи охолодження полягає в тому, що холодне повітря втягується знизу корпусу через решітку радіатора і видується вентилятором з боку, це дозволяє підтримувати оптимальну температуру внутрішніх компонентів ноутбука. Разом з холодним повітрям втягується пил і різне дрібне сміття, що осідає на кулері, центральному процесорі, чіпах материнської плати (північного та південного мосту) та інших мікросхемах. Згодом сміття накопичується, його шари ущільнюються і забруднені лопаті вентилятора вже не в змозі відводити гаряче повітря від внутрішніх елементів комп'ютера. У результаті це призводить до того, що ноутбук починає сильно грітися, шуміти, гальмувати і т.д.

Також вкрай небажано ставити ноутбук на м'які меблі, покривала, пледи та інші текстильні поверхні, т.к. це перекриває надходження холодного повітря в систему охолодження і, відповідно, гаряче відведення, що при тривалій експлуатації призводить до перегріву обладнання. Рекомендується ноутбук тримати на твердій поверхні. Також плюсом буде використання спеціальної підставки та сітки на радіатор, які допоможуть суттєво знизити приплив пилу, забезпечити достатнє охолодження внутрішніх елементів. Однак наскільки хорошими були ці рішення, чистку від пилу робити періодично необхідно.

Заміна термопасти в ноутбуці

заміна термопасти у ноуті

Крім припливу та відведення повітря, у процедурі охолодження бере участь радіатор, що знаходиться на процесорі. Для отримання високого коефіцієнта теплопровідності фіксацію вузлів забезпечують за рахунок спеціальних термопрокладок або шару термопасти. У разі порушення теплового режиму обладнання, термопаста висихає та втрачає свої функції, що призводить до сильного нагрівання комп'ютера. Якщо в ноутбуці стоїть захист від перегріву, то він просто вимкнеться, якщо ні - загрожує виходом з ладу процесора або відеокарти.

Термопаста - це субстанція білого або біло-сірого кольору, іноді синя, що має високу теплопровідність. Основна функція термопасти – відведення тепла від процесора та відеокарти до радіатора.

У разі висихання термопасти потрібна термінова заміна.

Ознаки, що сигналізують про забруднення системи охолодження ноутбука:

 • Ноутбук сильно гріється, можливі деформації корпусу у місці розташування батареї;
 • Посилений шум вентилятора;
 • Постійні збої у роботі: зависає, гальмує;
 • Комп'ютер самостійно вимикається або перезавантажується.

Якщо ви зіткнулися з причинами, описаними вище, терміново потрібно звернутися в сервісний центр, або провести чищення від пилу і заміну термопасти самостійно.

Якщо ви не маєте відповідних навичок і щоб не нашкодити, радимо довірити свою техніку фахівцям - комп'ютерним майстрам.

Бути чи не бути?! Чистити чи не чистити?!

система охолодження після чищення

Своєчасні профілактичні роботи з чищення ноутбука потрібно проводити не рідше одного разу на рік. Якщо в будинку є тварини, або у вас ремонт, або ви любите користуватися ноутбуком у ліжку або на дивані, чистити ноутбук потрібно раз на півроку. Тоді ноутбук працюватиме без збоїв та втрати продуктивності.

У жодному разі не можна ігнорувати цю процедуру, оскільки високі температури згубно впливають на чіпи ноутбука, відновлення (реболлінг) яких коштує набагато дорожче за профілактичні роботи. Вчасне чищення від пилу, мастило кулера та заміна термопасти, дозволять зберегти центральний процесор, відеокарту, материнську плату, жорсткий диск, блок живлення.

І головне! Ціни на цю послугу дуже демократичні та доступні кожному. У СЦ "МегаКомп" вартість глобального профілактичного обслуговування складає  400 грн. і виконується протягом 1 робочого дня.

Етапи профілактичного обслуговування ноутбуків

Фахівцями сервісного центру "МегаКомп" виконується повна діагностика та тестування комп'ютера. Глобальне чищення проводиться з дотриманням усіх норм і правил, з виконанням наступних кроків:

 • Тестування на нормальну функціональність усіх вузлів ноутбука;
 • діагностика температурного діапазону;
 • Повне розбирання комп'ютера з дотриманням інструкцій фірми-виробника;
 • Очищення техніки від пилу та сміття шляхом продування стисненим повітрям;
 • Заміна термопасти;
 • Мастило кулера (вентилятора) спеціальним силіконовим маслом;
 • Складання ноутбука у зворотній послідовності;
 • Тестування обладнання на нормальну працездатність та підтримання оптимального температурного режиму шляхом максимальних навантажень на ноутбук;
 • Видача комп'ютера замовнику.

Самостійне чищення ноутбуків у домашніх умовах не дає такого ж результату, як у спеціалізованому сервісному центрі "МегаКомп". Ми ручаємося за високу якість проведених робіт з дотриманням усіх технічних норм.

Ми працюємо по всіх районах міста Харкова: Холодна Гора, Салтівка, Олексіївка, Центр, Гагаріна, ХТЗ, Одеська, Нові будинки. А також області: Мерефа, Південний, Буди, Нова-Водолага, Високий, Покотилівка, Пісочин.

Ми спеціалізуємося на ремонті таких брендів: Apple, Samsung, Lenovo, Acer, Asus, Sony, LG, Dell, HP, Panasonic, Impression, Toshiba, eMachines, Compaq, Fujitsu, Siemens, Gateway, Alienware, IBM, VAIO, DEXP, DNS і інші моделі.

Якщо виникли питання або потрібна консультація – Зателефонуйте нам! (095) 061-58-93. Наші майстри із задоволенням допоможуть у вирішенні проблеми. Будемо раді бути корисними!

Викликати фахівця