Заміна північного та південного мосту на ноутбуці у Харкові

Заміна північного та південного мосту на ноутбуці у Харкові - СЦ МегаКомп

Вже багато років компанія «МегаКомп» займається ремонтом ноутбуків у Харкові будь-якої складності. Ми маємо чудове оснащення, великий запас комплектуючих. А головне – кваліфікованих та досвідчених майстрів. Ми зможемо швидко та якісно провести діагностику та ремонт вашої техніки.

Одна з проблем, з якою до нас часто звертаються, збій у роботі комп'ютера через поломку південного чи північного мосту. Давайте розберемося за що саме відповідають ці мікросхеми-контролери, і як визначити, що потрібен їх ремонт.

Коли потрібна заміна північного та південного мосту ноутбука

Ці деталі розташовані в середині пристрою і є дуже важливими компонентами материнської плати.

Контролер введення та виведення південний міст ноутбука відповідає за такі функції:

  • обробляє дані зі звукового контролера;
  • керує харчуванням;
  • пам'ятьBios;
  • відображення реального часу;
  • приймає сигнали переривного контролера, шин і роз'ємів, DMA, послідовних портів;
  • відповідає за роботу клавіатури.

Основними ознаками несправності є: вихід з ладу портів та роз'ємів, не працює або працює зі збоями клавіатура, не включається ноут через роз'єм USB, не заряджається.

Північний міст поєднує роботу материнської плати з відеоадаптером, процесором, відповідає за роботу оперативної пам'яті, визначає швидкість роботи. Ознаки несправності північного мосту такі: ноутбук не вмикається, після включення синій екран, під час роботи постійно «висне».

Свою назву ці мікросхеми отримали через свої функції та розташування. Верхні мікросхеми – це північний міст, відповідно нижні – південь.

Причини виходу з ладу північного та південного мостів

Заміна північного та південного мосту на ноутбуці у Харкові

Відразу скажемо, що виконати ремонт північного або південного мостів ноутбука самостійно неможливо, так само як і точно визначити причину поломки. Найчастіше північний і південний мости виходять з ладу з таких причин:

  • при сильному та регулярному перегріві ноутбука. У цьому випадку мікросхеми працюють на високих частотах, що призводить до поломки. Для профілактики необхідно проводити періодичне чищення пристрою, вчасно проводити заміну термопасти;
  • встановлена ​​під час складання бракована деталь. Якщо дані несправності почалися одразу після придбання техніки, заміна може бути проведена безкоштовно, за гарантією;
  • після залиття ноутбука може статися окислення та загнивання контактів.

Як робиться і скільки коштує заміна північного та південного мосту в ноутбуці

Заміна північного та південного мосту на ноутбуці

На сьогоднішній день найбільш якісними та надійними є мікросхеми компанії Intel. Але якщо у вас процесор Intel Core i, а горе-майстер починає розповідати вам, що необхідно провести заміну північного мосту, забирайте свою техніку швидше! Процесор сам виконує ці функції, моста взагалі немає.
У процесі діагностики застосовується темусадка (прогрів). Якщо після прожарювання комп'ютер працює, клієнт визначається, що хоче: заміну чіпа чи реболлінг мікросхеми. Реболлінг дешевший, але, якщо пошкоджено сам чіп, такий ремонт неможливий. Ребол – це коли, «рідна» мікросхема виймається з плати за допомогою інфрачервоної станції, зачищається, накочується нові контакти BGA і чіп ставиться на своє місце.

Ціна заміни північного чи південного мосту ноуту озвучується лише після проведення діагностики. Визначення несправності здійснюється безкоштовно, а якщо озвучена ціна подальшого ремонту клієнта не влаштовує, він може просто забрати ноут, хоча з таким ми стикаємося дуже рідко.

Компанія "МегаКомп" виконує заміну північного/південного мосту швидко, якісно, ​​з гарантією.

ВАС ТАКОЖ МОЖЕ ЗАцікавити:

ВАРТІСТЬ ЗАМІНИ/РЕМОНТУ ПІВНІЧНОГО ПІВДЕННОГО МОСТУ 

вид ремонтуВартість, грн.
Діагностика ноутбукаБезкоштовно
Ремонт материнської плати після залиття  без вартості запчастин1000 - 1400 грн.
Заміна північного, південного мосту/відеочипу   з вартістю мосту/відеочипу1600 - 2500 грн.
Реболлінг північного, південного мосту/відеочипу  без гарантії950 грн.

Звертайтеся!  (095) 061-58-93. Фахівці компанії "МегаКомп" завжди готові прийти до вас на допомогу. Бажаєте, щоб ваш ноутбук працював бездоганно. Потрібен якісний ремонт за адекватною ціною? Телефонуйте!

Ми працюємо по всіх районах міста Харкова: Холодна Гора, Салтівка, Олексіївка, Центр, Гагаріна, ХТЗ, Одеська, Нові будинки. А також області: Мерефа, Південний, Буди, Нова-Водолага, Високий, Покотилівка, Пісочин. По всій Україні через транспортну компанію Нова Пошта.
Викликати фахівця